دپارتمان طلا و جواهرسازی

دپارتمان طلا و جواهرسازی

در گذشته طلا سازی و جواهر سازی به صورت دستی انجام میگرفت.  به این صورت که طرح ابتدا روی کاغذ پیاده میشده و بعد از آن مراحل قالب گیری و ریخته گری انجام میگرفت که همیشه هم کیفیت مطلوب حاصل نخواهد شد. اما در حال حاضر از نرم افزارهای طراحی بهره گرفته میشود که در نتیجه کار دقیقتری حاصل میشود و شاهد خلاقیت بیشتری در صنعت طلا و جواهر هستیم .

انواع نرم افزارهای طراحی جواهرات :

راینو : در سال ۱۹۸۰ و در سیاتل آمریکا رابرت مک نیل و همکارانش این نرم افزار را بر مبنای اتوکد برای طراحی جواهر و طلاسازی ساختند. راینو برای طراحانی شامل طراحان صنعتی، جواهرات، کفش، کشتی، هواپیما و حتی معماران کاربرد دارد. قدرت نامحدود در مدلسازی و آنالیز ساخت و انیمیشن از ویژگی های این نرم افزار محسوب می شود. از دیگر ویژگی های این نرم افزار عدم محدودیت، قدرت نامحدود، دقت و سازگاری، راحتی در یادگیری و هزینه کم آن است.

ماتریکس: بزرگترین و بهترین مجموعه ابزارهایی است که برای سنگ ها در نظر گرفته شده است. از ویژگی های آن، توانایی در تغییر اندازه، چرخاندن و جابجا کردن به کمک ابزارهای ساده، گنجاندن و چیدمان به شیوه سنگ فرشی می‌باشد.از ماتریکس به عنوان همراه مناسب برای راینو یاد می‌کنند و پیاده سازی اندیشه های خلاقانه طراح را در سریعترین زمان مناسب میسر می سازد.

دوره آموزشی تکنیکهای ساخت و تولید طلا و جواهر

دوره آموزشی تکنیکهای ساخت و تولید طلا و جواهر