دوره ی آموزشی ICDL2

توضیحات اجمالی


دوره ی آموزشی International Computer Driving Licence 2) ICDL2)

امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان گفت دانش کامپیوتر پیش نیاز اکثر مشاغل و نیاز عمده ی آموزشی دانشجویان و نیز سایر کاربران و علاقه مندان کامپیوتر است. مدرک ICDL گواهینامه جهانی و بین المللی کاربری کامپیوتر می باشد. با توجه به گزارش نمایندگی مرکزی ICDL در آسیا تا به امروز 25 میلیون نفر در بیشتر از 100 کشور موفق به اخذ این گواهینامه معتبر بین المللی شده اند و از طریق همین شبکه بیشتر از 24 هزار مرکز آزمون شناخته شده ایجاد شده است.

 ناشر: مجتمع فنی تهران – نمایندگی جویبار


برترین موسسه و برند آموزشی کشور در حوزه فناوری

برگزیده دومین جشنواره ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا)

دارنده گواهینامه ISO 10004:2010

دارای گواهینامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان

مدرس: مهندس طبری


مدرس مجتمع فنی تهران نمایندگی جویبار

360،000 تومان

دوره ی آموزشی International Computer Driving Licence 2) ICDL2)

توضیحات

دوره ی آموزشی International Computer Driving Licence 2) ICDL2)

 • امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان گفت دانش کامپیوتر پیش نیاز اکثر مشاغل و نیاز عمده ی آموزشی دانشجویان و نیز سایر کاربران و علاقه مندان کامپیوتر است. مدرکICDL گواهینامه جهانی و بین المللی کاربری کامپیوتر می باشد. با توجه به گزارش نمایندگی مرکزی ICDL در آسیا تا به امروز 25 میلیون نفر در بیشتر از 100 کشور موفق به اخذ این گواهینامه معتبر بین المللی شده اند و از طریق همین شبکه بیشتر از 24 هزار مرکز آزمون شناخته شده ایجاد شده است.

  نرم افزار صفحه گسترده( Excell Spread Sheets)

  در نرم افزار اکسل با استفاده از جدولی متشکل از ستون ها و ردیف ها می توان، داده ها و اطلاعات را سازماندهی و همچنین با استفاده از همین داده ها، به انجام محاسبات و کار بر روی آنها پرداخت. دراین مهارت لازم است فراگیر مفاهیم پایه از صفحه گسترده ها را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از کاربردهای آن را در کامپیوتر شخصی داراست. او باید دانش و توان انجام دستورات پایه مربوط به توسعه، شکل دادن و استفاده از یک صفحه گسترده را دارا باشد و بتواند اعمال ریاضی و منطقی استاندارد را با استفاده از فرمول ها و توابع پایه انجام دهد.

  نرم افزار ارائه ی مطالب( Powerpoint Presentation)

  پاورپوینت نرم افزاری ساده و کارآمد برای ساخت برنامه های چند رسانه ای کوچک(مانند کاتالوگ های الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده) است. معمولاً بیشترین موارد استفاده از پاورپوینت در ساخت سیستم های تصویری قابل نمایش برای سمینار ها، جلسات مهم و ارائه های  دانشجویان می باشد. دراین مهارت لازم است داوطلب شایستگی خود را در استفاده از ابزارهای ارائه مطالب در کامپیوتر شخصی نشان دهد. او باید قادر باشد وظایفی همچون ایجاد، شکل دادن و آماده کردن مطالب برای ارائه و نمایش انجام دهد.

  نرم افزار پایگاه داده(Access Database)

  اکسس یکی از اجزای مایکروسافت آفیس است که برای ایجاد پایگاه های داده ای رابطه ای مورد استفاده قرار میگیرد. دراین مهارت لازم است داوطلب مفاهیم پایه ی بانک های اطلاعاتی را فهمیده و نشان دهد توانایی استفاده از بانک های اطلاعاتی را در کامپیوتر شخصی داراست. این مهارت به دو بخش تقسیم می شود اولین بخش، مهارت وتوانایی داوطلب در طراحی یک بانک اطلاعاتی ساده و با استفاده از بسته های نرم افزاری استاندارد است و دومین بخش، توانایی او را برای بازیابی اطلاعات از یک بانک اطلاعاتی ایجاد شده (با استفاده از ابزارهای موجود درخواست و جستجو، انتخاب و مرتب سازی) ارزیابی میکند. همچنین داوطلب باید قادر به ایجاد و اصلاح گزارش ها باشد.

  لازم به ذکر است که آخرین و بروزترین نسخه از نرم افزارهای بیان شده در مجتمع فنی تهران درحال تدریس است.

  مزایای دریافت گواهینامه ICDL:

  • قابل ارائه برای ادارات و سازمانهای داخلی و خارجی بعنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقای درجه شغلی
  • گسترده ترین و بزرگترین مدرک شناخته شده در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
  • افزایش سطح مهارتها در استفاده ی کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
  • دروازه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینهIT

سرفصل های دوره:

آشنایی با مفهوم صفحه گسترده (مقدمه ای بر صفحات گسترده  Microsoft Excell)

در این قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله Excell را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن( ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، محاسبات و…)را فراگیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.

ارائه ی مطالب(Powepoint)

داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطالب رایانه بخصوص نرم افزار(Powerpoint) به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلاید ها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.

آشنایی با مفهوم پایگاه داده (مقدمه ای بر Microsoft Access)

دانشجویان در این مهارت باید مفهوم  پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جو های مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

دست آورد های دوره ی آموزشی International Computer Driving Licence 2) ICDL2):

 • دراین قسمت دانشجویان باید مفهوم برنامه های صفحه گسترده از جمله Excell را بدانند و همچنین کاربرد روزانه آن(ایجاد، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، محاسبات و…)را فراگیرند. همچنین لازم است تا بتوانند فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را ایجاد کنند.
 • داوطلبان باید بتوانند از ابزارهای ارائه مطالب رایانه بخصوص نرم افزار(Powerpoint) به خوبی استفاده نمایند. به این صورت که امکان ایجاد اسلاید ها و ویرایش و قالب بندی متون و تصاویر درون آن را داشته باشند. همچنین باید بتوانند به بهترین شکل از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کنند.
 • دانشجویان در این مهارت باید مفهوم  پایگاه داده در رایانه را متوجه شوند و همچنین بتوانند در حالت مقدماتی جداول پایگاه داده ای با پرس و جو های مقدماتی را ایجاد و ویرایش کنند.

اطلاعات تکمیلی دوره:

 • نام دوره: دوره ی آموزشی International Computer Driving Licence 2) ICDL2)
 • ناشر: مجتمع فنی تهران( نمایندگی جویبار)
 • کد آموزش: 131514142
 • مدت زمان: 63 ساعت
 • ساعت برگزاری: شنبه و سه شنبه
 • روزهای برگزاری: 17:00 – 18:30
 • تاریخ شروع دوره: 18 / 04 / 1398 (ثبت نام برای دوره ی جدید در حال انجام است)

پیش نیاز دوره:


این دوره به پیش نیاز خاصی نیاز ندارد

مخاطبین دوره:

 • دانش آموزان

 • دانشجویان

 • تمامی افراد علاقه مند به کامپیوتر به خصوص افراد جویای کار

تماس با ما
0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =